Selin Hoca - Biyoloji Konu Anlatım, Deneme Sınavı, Soru çözümleri, YGS - LYS Konuları, Ders Notları ve daha fazlası... Canlıların Sınıflandırılması | Selin Hoca

Canlıların Sınıflandırılması

Canlıların Sınıflandırılması #1 – Tarihçesi ve Çeşitleri

Bu videoda Canlıların Sınıflandırılması ünitesine başlanmıştır. İlk videoda Sınıflandırmanın tarihçesinden ve sınıflandırma çeşitlerinden bahsedilmiştir. Video sonunda soru çözümü yapılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #2 – Sistematik Birimleri ve Tür Kavramı

Bu videoda canlıların sınıflandırılmasına devam ediyoruz. Sistematik birimleri ve tür kavramı anlatılmıştır. Video sonunda soru çözümü yapılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #3 – Bakteriler Alemi #1

Bu videoda Bakteriler Alemi anlatılmıştır. Bakterilerin yapısı ve beslenme şekilleri anlatılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #4 – Bakteriler Alemi #2

Bu videoda bakteriler alemi konu anlatımına devam edilmiştir. Bakterilerde Eşeyli ve Eşeysiz Üreme ve Beslenme anlatılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #5 – Arkeler Alemi

Bu videoda arkeler alemi konusu anlatılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #6 – Protista Alemi

Bu videoda Protista Alemi anlatılmıştır. Amip, Paramesyum, Öglena, Plazmodyum, Tripanasoma, Algler ve Cıvık Mantarlar anlatılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #7 – Mantarlar Alemi

Bu videoda Mantarlar Alemi konusu anlatılmıştır. Maya Mantarları, Küf Mantarları ve Şapkalı Mantarlardan bahsedilmiştir. Ayrıca Mantarların Biyolojik ve Ekonomik Önemi ile İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri de anlatılmıştır. Konu sonunda soru çözümü yapılmıştır.

Canlıların Sınıflandırılması #8 – Bitkiler Alemi

Bu videoda Bitkiler Alemi konusu anlatılmıştır. Tohumsuz Bitkiler ve Tohumlu Bitkiler’den bahsedilmiştir. Video sonunda soru çözümü yapılmıştır.

Top
Facebook